شهرداری شاکی، آتش‌سوزی سریالی درختان

فهرست مطالب

آرونو /اصفهان رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، در پاسخ به سوال خبرنگار آرونو ، مبنی بر نظارت بر آتش‌سوزی‌ درخت‌های سطح شهر، توضیح داد: در خصوص آتش سوزی درختان، خود شهرداری نیز شاکی است، آتش سوزی درختان خوشبختانه گسترده نبوده، هرچند یک مورد آن نیز زیاد است. درخت و مادی هویت شهر اصفهان را تشکیل می‌دهند، وجود درختانی که حیات ندارند در شهر آسیب‌زا هستند، موضوع قطع کمتر درختان بدون حیات مدت‌ها بررسی شده است.

محمد نورصالحی، امروز (۲۸ مردادماه ۱۴۰۲) در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه سال سوم دوره ششم شورا از پانزدهم مرداد آغاز شد و با برگزاری انتخابات هیات رئیسه، پیگیری مسائل شهر و شهروندان با قوت در حال پیگیری است، اظهار کرد: با آغاز سال سوم فعالیت، به دنبال برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خدمت رسانی به مردم هستیم.

وی با اعلام اینکه کل بودجه شهرداری ۲٠ هزار میلیارد تومان و بودجه حمل و نقل ۸ هزار و ۱٠٠ میلیارد تومان است، که ۴ هزار میلیارد تومان آن مربوط به مترو است، افزود: تا پایان سال ۸ هزار میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل هزینه خواهد شد، حدود ۳۲٠ پروژه‌ عمرانی در کل شهر اصفهان فعال است که تعداد زیادی از آن در محلات قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، درباره تبلیغات فرهنگی شهروندی، گفت: در حوزه فرهنگ کارنامه مدیریت شهری خوب بوده است، مدیریت شهری توانست نهادهای مردمی را در حوزه فرهنگ درگیر و فعال کند، در مجموع در حوزه فرهنگ شهروندی اقدامات خوبی انجام شده هرچند انتقاداتی نیز وجود دارد اما در حوزه فرهنگی، هیچ حیف و میل بودجه‌ای صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اعلام اینکه طبق آمار غیر رسمی حدود ۲۵ درصد جمعیت شهر مهاجرین هستند، تصریح کرد: جابجایی جمعیت و مهاجرت باید قانونمند شود، کمیسیون شوراهای مجلس به دنبال بررسی قانونی برای ضابطه‌مند کردن مهاجرت است، اصفهان باید در حد ظرفیت خود میزبان مهاجران باشد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *