بررسی پخش تیزرها در تلویزیون در جلسه شورای صنفی نمایش

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، حبیب ایل‌بیگی در جلسه شورای صنفی نمایش با اشاره به همراهی و مساعدت ریاست سازمان صداوسیما در پخش رایگان تیزر فیلم‌های در حال اکران گفت: با توافقات صورت گرفته مابین ریاست سازمان سینمایی و ریاست صداوسیما مدتی است که پخش تیزر فیلم‌ها از شبکه‌های مختلف سیما با سهولت و نظم بیشتری در حال انجام است که همین موضوع منجر به استقبال خوب تهیه‌کنندگان و صاحبان فیلم‌ها از این طرح‌شده است.

وی درباره عدم پخش تیزر دو فیلم در حال اکران که منجر به طرح برخی شایعات نیز شده است، افزود: واقعیت این است که تمام بسترها برای پخش قاعده‌مند تیزرها از تلویزیون آماده‌شده است البته اگر تهیه‌کننده‌ای ضوابط و شرایط پخش تیزر تلویزیون را رعایت نکرد نباید آن را به‌حساب عدم همراهی تلویزیون بگذاریم.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تصریح کرد: روند مجوز پخش تیزر از شبکه‌های مختلف سیما مستلزم شرایط و تشریفاتی است که باید تهیه‌کنندگان فیلم و مالکان اثر به آن واقف‌باشند تا منجر به صدور مجوز پخش تیزر شود.

وی با اشاره به رویکرد تازه صداوسیما در پخش تیزر فیلم‌های در حال اکران ادامه داد: درگذشته یکی از مشکلات عمده جامعه سینمایی عدم پخش یا پخش ناقص تیزر فیلم‌ها از تلویزیون بوده است که با پیگیری‌های سازمان سینمایی در دولت سیزدهم مقرر شد، تیزر فیلم‌ها به‌صورت رایگان از شبکه‌های سیما پخش شود که خوشبختانه بخش عمده‌ای از تیزرها در زمان کم با همکاری تهیه‌کنندگان این آثار از تلویزیون پخش‌شده است.

ایل‌بیگی در ادامه با اشاره به نقش تبلیغات در فرآیند جذب حداکثری مخاطب، گفت: رئیس سازمان سینمایی از ابتدای قبول مسئولیت برای حل مسائل و موضوعات ریشه‌دار مابین سینما و تلویزیون تأکید داشته است که پخش اصولی و مستمر تیزر فیلم‌های در حال اکران از تلویزیون، ازجمله این موارد بوده که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌گرفته این امر محقق شده و ادامه خواهد داشت.

وی استفاده از ظرفیت تلویزیون برای معرفی فیلم‌های در حال اکران این امکان را می‌دهد که این آثار بیشتر به جامعه هدف معرفی شوند و لازم است از این رسانه فراگیر در جهت معرفی و شناساندن هر چه بیشتر آثار سینمایی استفاده شود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *