برای برگزاری بهتر مراسم اربعین، از تجربیات سال‌های گذشته استفاده شود

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی هلال احمر، ‬ سعید اوحدی، دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال‌احمر در دومین جلسه شورای سیاست گذاری اربعین حسینی با تاکید بر تفاوت اربعین امسال با سال‌های دیگر‬ اظهار‬ کرد: در سال گذشته، ۲۲ میلیون نفر در مراسم پیاده‎‌‬ روی اربعین شرکت کردند و امسال ‬به تعداد زائران اضافه می‏‌شود؛ با توجه به فرمایش سیدالشهدا (ع) که می‌فرماید، خداوند کارهای خیر را در بهترین شکل و اوج خود می‌خواهد، ما هم باید به بهترین شکل ممکن از زائرین سیدالشهدا (ع) میزبانی کنیم.

وی افزود: در این راستا، لازم است که کمیته‌های شورای سیاست‎‌گذاری مانند، کمیته‌های اطلاع رسانی، هماهنگی و پشتیبانی، امداد و نجات و سلامت تشکیل شود و شرح وظایف آن‌ها نیز برای پیشبرد بهتر کارها مشخص شود، برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر مراسم امسال، باید از تجربیات سال‌های گذشته، استفاده و درصدد رفع مشکلات اقدام کنیم.

دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال‌احمر ‬ با اشاره به ظرفیت‌های داوطلبان جمعیت هلال‎احمر‬ گفت: مراسم پیاده‏ روی برای همه است و باید همه هم در آن شرکت کنند، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و داوطلبانه در اربعین ۱۴۰۳ می‌تواند به برگزاری هر چه بهتر این آئین کمک کند.

اهمیت استفاده از تجربیات سال‌های قبل

یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر نیز با اشاره به اهمیت حضور آحاد مردم در مراسم پیاده‎‬ روی اربعین اظهار‬ کرد: در این مراسم، همه خارج از گرایش‌ها، نگاه‏‌ها و تفکرات متفاوت شرکت می‏‌کنند، اتفاقی که در دفاع مقدس هم افتاد‬ و اربعین، موضوعی دلی است.

وی افزود: برای برگزاری بهتر مراسم، باید به آسیب‌‎شناسی مشکلات سال گذشته بپردازیم، بهتر این است که از همین حالا، فهرست داروها را تهیه کنیم و بدانیم که کدام دارو بسته به نیاز شرایط و جغرافیا لازم به ارسال به عراق است و در این خصوص استانداردهای لازم را تعریف کنیم.

در این جلسه ‬ فهرست‬ داروها و تجهیزات مورد نیاز در اربعین، تهیه لیست آمبولانس‌ها و خودروها، گرفتن گواهینامه بین‌المللی و تعیین شرح وظایف کمیته‌های شورای سیاست‏‌گذاری اربعین در هلال‎ احمر ‬، مورد بررسی قرار گرفت.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *